Конкурс за доделу стипендијa за постдокторско усавршавање

Универзитет у Крагујевцу расписује Конкурс за доделу две стипендије за постдокторско усавршавање у школској 2017/2018. години.

Стипендија за постдокторско усавршавање се додељује:

• једном постдокторанду запосленом на факултету у саставу Универзитета у Крагујевцу који би своје усавршавање реализовао на неком од универзитета у иностранству (текст Конкурса можете преузети овде).
    Пријавни формулар можете преузети овде.

• једном постдокторанду са универзитета из иностранства који би своје усавршавање реализовао на неком од факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу (текст Конкурса на српском можете преузети овде или на енглеском овде).
    Пријавни формулар можете преузети овде или на енглеском језику овде.

Обавештење за студенте прве године мастер академских студија

Сви студенти кјоји су у школској 2016/2017. години уписали први пут прву годину МАСТЕР АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА машинског инжењерства (буџетски и самофинанансирајући) ОБАВЕЗНИ  су да приступе АНКЕТИ везаној за вредновање услова рада на факултету, вредновање извођења наставе на студијским програмима  и вредновању педагошког рада наставника и асистенатана факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву.

Завршен пројекат Студентска лабораторија

studlab-27

Унија студената машинства и грађевинарства одржала је званичну промоцију студентских радова који су учествовали у Пројекту СТУДЕНТСКА ЛАБОРАТОРИЈА који је финансиран од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Презентације радова у оквиру пројекта "Студентска лабораторија"

Унија студената машинства и грађевинарства позива све студенте и професоре да у понедељак, 26.12.2016 од 14 часова присуствују презентацији радова који учествују у пројекту "Студентска лабораторија" која се финансира од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

usmig-1

Студентска посета Факултету за стројништво у Љубљани

ljubljana-01

Унија студената машинства и грађевинарства из Краљева заједно са колегама са Студентске уније Факултета инжењерских наука из Крагујевца и Машинског факултета из Бања Луке били су гости Машинском факултету у Љубљани. У Љубљани су нас дочекале наше колеге са Факултета за стројништво и професори љубљанског факултета са традицијом дугом скоро један век.