пријава испита децембар

Пријава испита за апсолвентски испитни рок Децембар за основне мастер и докторске академске студије обавиће се од 09.12.2019. до 13.12.2019. (електронска пријава неће бити могућа током викенда због учесталих злоупотреба). Студенти који се финансирају из буџета испите пријављују електронски преко својих налога Е-студент. Самофинансирајући студенти испите пријављују у студентској служби од 10:00-12:00 часова. За све проблеме у вези са електронском пријавом јавити се студентској служби у време пријаве испита.

Према ценовнику факултета накнадна пријава испита се плаћа!

Напомена: Приликом електронске пријаве испита, студент мора изабрати одговарајућег испитивача, иначе неће бити на списку.

Електронска пријава испита

1. Преузети факултетску email адресу у канцеларији бр. 208.
  2. Послати скенирану фотографију наemail адресу:
  3. Фотографија мора бити у JPG формату, у димензијама као за документ.
  4. Преко сајта Факултета у сервису Е-студент креирати налог.          (За креирање налога користити искључиво факултетскуemail адресу)
  5. Преко креираног налога пријавити испите искључиво у времену предвиђеном за пријаву.

Пријава испита за апсолвентски испитни рок Новембар

Пријава испита за апсолвентски испитни рок Новембар за основне мастер и докторске академске студије обавиће се од 12.11.2019. до 15.11.2019. (електронска пријава неће бити могућа током викенда због учесталих злоупотреба). Студенти који се финансирају из буџета испите пријављују електронски преко својих налога Е-студент. Самофинансирајући студенти испите пријављују у студентској служби од 10:00-12:00 часова. За све проблеме у вези са електронском пријавом јавити се студентској служби у време пријаве испита.

Према ценовнику факултета накнадна пријава испита се плаћа!

Електронска пријава испита

1. Преузети факултетску email адресу у канцеларији бр. 208.
  2. Послати скенирану фотографију наemail адресу:
  3. Фотографија мора бити у JPG формату, у димензијама као за документ.
  4. Преко сајта Факултета у сервису Е-студент креирати налог.
    (За креирање налога користити искључиво факултетску email адресу)
  6. Рекламације у вези са пријавом испита примамо исључиво у времену предвиђеном за пријаву испита!

Надокнаде часова Инжењерство заштите на раду и Грађевинарство

Инжењерство заштите на раду - 1. година

• Лабораторијске вежбе из Хемије биће одржане 18.11. и 16.12. 2019. године у лабораторији у Новом Саду. Организован је превоз. О тачном термину поласка из КВ бићете накнадно обавештени. Присуство овим вежбама је обавезно!
  • Вежбе из Математике 1 неће се одржати 6.11. и 4.12. 2019. И 15.01.2020. Ови часови ће се надокнадити: 13.11., 11.12. и 25. 12. након редовног термина вежби и 14.11. од 10-13 у 317.
  • Предавања и вежбе из Техничке физике и Електротехнике, околине и заштите неће се одржати: 05.11., 18.11. и 16.12. 2019. Ови часови ће се надокнадити 20.11., 27.11. и 18.12.2019. са почетком у 15 сати у 317.

Грађевинско инжењерство - 2. годинa

• Надоканда вежби из Математике 3, одржаће се 13.11.2019. од 8.15-10 у учионици 205.

11. Сајам стипендија: Изабери стипендију по својој мери

9. САЈАМ СТИПЕНДИЈА: ИЗАБЕРИ СТИПЕНДИЈУ ПО СВОЈОЈ МЕРИЦентар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу организује XI Сајам стипендија Изабери стипендију по својој мери, уторак, 29. октобар 2019. године, хол Правног факултета Универзитета у Крагујевцу,11-15 часова

У жељи да студенте и дипломце Универзитета у Крагујевцу информише о актуелним конкурсима за мобилност студената, студентским разменама и могућностима и предусловима за студирање и додатно усавршавање у иностранству, као и о актуелним конкурсима за усавршавање у земљи, програмима волонтирања и приликама за стручну праксу, Центар за развој каријере и саветовање студената једанаесту годину заредом организује Сајам стипендија под слоганом "Изабери стипендију по својој мери".

Студентима Универзитета у Крагујевцу своје програме за стипендирање представиће најзначајније домаће и стране институције и фондације. Посетиоци сајма имаће прилику да од излагача чују одговоре на сва питања везана за актуелне програме, начин пријаве и неопходну документацију.

Између осталог, учесници овогодишњег Сајма стипендија ће бити:

1.Министарство омладине и спорта – Фонд за младе таленте Републике Србије
2.Фондација Темпус - Еразмус+ канцеларија у Србији
3.Француски институт у Србији и Campus France – Национална агенција за промоцију француског високог образовања у иностранству
4.  Британски савет
5.  Међународни академски центар Београд
6.  Амбасада Сједињених Америчких Држава у Београду
7.  Портал www.stipendije.rs
8.  Представник Универзитета Politecnico di Milano и Ca' Foscari
9.  Комитет за међународну сарадњу студената медицине IFMSA Србија – Локални комитет Крагујевац
10.AIESEC Србија – Локална канцеларија Крагујевац
11.Euraxess Network Србија
12. Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу - организатор и домаћин Сајма – Алумнисти Еразмус+ програма и страни студенти који су на размени на Универзитету у Крагујевцу.

Посетите Сајам стипендија и уверите се и сами да просечна оцена није увек најбитнији фактор и да постоји стипендија по мери сваког студента

Обавештење за студенте који уписују трећу год. машинства

Састанак са студентима који уписују трећу годину ОАС машинског инжењерства у школској 2019/2020. години одржаће се у амфитеатру А2 у 12:00 часова, 08.10.2019. год. поводом избора предмета, модула и сличних питања.