СТРУЧНЕ ПОСЕТЕ ПРЕДУЗЕЋИМА "SERVOTEH d.o.o." i "PROMACHINEN d.o.o"

S5

Студенти и наставници ФМГ Краљево, посетили су у петак 20.4.2018. године, предузеће SERVOTEH d.o.o у Добановцима као и предузеће PROMASCHINEN d.o.o. у Новој Пазови. Током студијске посете студенти су се упознали са производним програмом и делатностима ових предузећа.

Посета представника Carinthia University of Applied Sciences из Аустрије

S1

У петак, 20.4.2018. године, ФМГ су посетили представници Carinthia University of Applied Sciences из Аустрије. Током сусрета са руководством Факултета као и са представницима свих модула разговарано је о унапређењу постојеће и правцима будуће сарадње.

Посета ученика средње школе "Краљица Јелена" из Рашке.

S1

У среду, 18.4. и четвртак, 19.4.2018. године, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву посетили су ученици треће и четврте године средње школе "Краљица Јелена" из Рашке.

Обележавање јубилеја инжењерских организација Србије и Краљева

sits 2

Поводом јубилеја 150 година инжењерских организација Републике Србије (1868-2018), као најстарије струковне организације на Балкану, 65 година инжењерских организација Града Краљева и 70 година Народне технике Краљева, на нашем Факултету су 16.04.2018. године са почетком у 13 ч. у Конференцијској сали одржана предавања.

Презентација компаније Лиапор

liapor-01

На Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву одржана је презентација производа компаније Лиапор која има представништво у Србији. Лиапор Група производи лагане агрегате (куглице/грануле/зрна) од природне глине који се примењују у грађевинској индустрији, геотехници и хортикултури.