Посета Рашкој – промоција тематског зборника ''Добривоје С. Божић – Изумитељ савременог система кочења воза''

bozic-raska-08

Под окриљем манифестације ''Музеји Србије'' у Центру за културу Градац у Рашкој 17.05.2017. године одржана је промоција тематског зборника ''Добривоје С. Божић – изумитељ савременог система кочења воза'' у издању нашег факултета.

Одржана седница Сената Универзитет на нашем факултету

senat-06

У четвртак, 27. априла, 2017. године, са почетком у 14,00 сати, на Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву одржана је XLIV седница Сената Универзитета.

Посета ученица Факултету поводом Дана девојчица

dan-devojcica-07

У оквиру активности професионална оријентација, поводом Дана девојчица, ученице основних школа "IV краљевачки батаљон" и "Вук Караџић" посетиле су Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву.

Одржана презентација компаније TeamCAD "Autodesk rešenja u mašinstvu i građevinarstvu"

teamcad-01

У уторак 11. априла 2017 године на нашем факултету је организована презентација најновијих софтвера компаније Autodesk из области машинства и грађевинарства на којој су учествовале јавне и приватне компаније из Краљева и шире околине као и студенти нашег факултета.

Посета ректора Универзитета у Крагујевцу

poseta-rektora-01

У среду 29. 3. 2017. године, наш Факултет посетили су ректор Универзитета проф. др Небојша Арсенијевић и проректор за координацију послова факултета чије је седиште ван седишта Универзитета у Крагујевцу, проф. др Јерослав Живанић.